Живий, живий курилка!

Живий, живий курилка!
Фото галерея

Живий, живий курилка ! (О.С.Пушкін)

Як ми й обіцяли в кореспондентському розслідуванні (Kraina.name від 27.11.2015р.) продовжити публікації про Лікаря Я.О., щодо його махінацій про докторантуру, педагогічну, наукову діяльність та ін. викладену в публікації «Як Лікар Я.О. в НУБІПі хотів доктором стати».

Як і прогнозувалось, Лікаря Я.О. протягли на завідувача кафедри ентомології.

Вся науково-педагогічна спільнота спостерігала з інтересом за цим містичним процесом.

Подали на конкурс три кандидати: професор Дрозда В.Ф., доцент Ющенко Л.П. та доцент Лікар Я.О. Зрештою 21.12.2015 року на засіданні кафедри було заслухано всіх претендентів. Точніше тільки одну передвиборну програму було представлено в презентаційному форматі доцентом Ющенко Л.П., і вміщувала вона пропозиції щодо розвитку кафедри ентомології і складалась з навчальної, наукової, міжнародної роботи, інформаційного забезпечення та шляхів підвищення іміджу кафедри. Професор Дрозда В.Ф. представив програму в усній формі і особливу увагу приділив способам покращення та поглиблення наукової роботи на кафедрі та міжнародним зв’язкам, зокрема з Казахським університетом, в якому він періодично читає лекції. Доцент Лікар Я.О. програми не представив і на жодне питання викладачів відповіді не дав. Пообіцяв збільшити кількість годин на кафедрі.

За результатами таємного голосування за Дрозду В.Ф. проголосували 3 викладачі кафедри ентомології, за Лікаря Я.О. – 4 чол., за Ющенко Л.П.-5 чол. (Витяг з протоколу кафедри ентомології №6 від 21.12.2015р.).

І здавалося б ніби вже все, кафедра прийняла рішення і видихнула з полегшенням, але ні, зважати на думку і рішення кафедри керівництво університету і не збиралось. (А Закон України «Про вищу освіту…» вимагає врахування думки кафедри )

На вченій раді факультету ситуація кардинально змінилась і більшість голосів отримав Лікар Я.О. Члени вченої ради розповідають, що їх «дуже попросили». Підтвердилась ця схема і на вченій раді НУБІП України 23.12.2015р.

Ми розуміємо, що члени вченої ради університету люди залежні від адміністрації.

Ось такі «договорняки» в освіті!

А домовлятись є за що. Є квартира покійного професора Й.Т. Покозія, яка готується на продаж, де нещодавно проведено робочими університету ремонт, але до цих пір Лікар Я.О. з ними не розрахувався. Є дача цього ж професора, яка продається Лікарем Я.О., є в дворі машина-іномарка, перегнана із-за кордону (Болгарії) хоч і не зареєстрована, для продажу, є чимало інших махінацій, про що йшлось раніше, тобто є гроші за які можна купити і посаду, і конкурс, і навіть зарплату, а не за красиві слова «Спасибі, дорогий Ігор Ілліч!» (перший проректор).

До цього часу цей «вчений» не відзвітувався за докторантуру, за п’ятирічний доцентський строк, навіть за минулий навчальний рік і за перший семестр поточного року.

Не провівши в минулому році жодного заняття, Лікар Я.О. намалював собі коефіцієнт особистого рейтингу – 2, мабуть допомогло членство в  рейтинговій комісії університету  (Наказ № 56 від 27.01.2015р.).  А рейтинг  2 — це подвійна зарплата! За які заслуги? Погляньте, за які!

За співавторство в посібнику Б.С.Біленка та Б.Є.Якубенка «Лікарські рослини: технологія вирощування та використання», 2015р, 595с., ботанік Лікар Я.О. записав собі 1150 годин, а практично авторська частина його в ньому дорівнює нулю. Хай би цей «вчений» показав за останні роки яку-небудь самостійну наукову публікацію з його рідної спеціальності – ентомологія. А на кафедрі збирається керувати науково-дослідною роботою дванадцятьох НПП, в т.ч. 4 докторами наук (з них 2 академіки, 1 член-кореспондент). За навчальну роботу отримав аж 114 годин – за керівництво двома дипломниками та аспіранткою Ретьман М.С., яка навчається за спеціальністю «екологія» і до кафедри ентомології не має аж ніякого відношення; вона не закінчувала факультет захисту рослин. Як звітувалась в черговий раз ця аспірантка на кафедрі, якщо при цьому не було присутнього жодного еколога, відомо тільки відділу аспірантури.

Виявляється наш «вчений» Лікар Я.О. і ботанік і еколог, і грець, і в дуду ігрець – тільки не ентомолог. А інша аспірантка кафедри Корогода Т. (зараз Руденко Т.) – племінниця завкафедрою Лікаря Я.О. взагалі не звітувала на кафедрі ні в минулому, ні в позаминулому роках. Стаціонарну аспірантуру закінчила, стипендію, як і дядько в докторантурі, отримувала справно, а звіти і наука їм до лампочки! Працює вона спокійно на фірмі «Щьолково Агрохім Україна CHEMISCHE GUTER AG » та ще й наїжджає на наукового керівника – академіка Федоренка В.П., що б той підписував звіт.

 На засіданні кафедри ентомології 2.02.2016р.  Федоренко В.П. доповів про втрату зв’язку з аспіранткою Руденко Т. протягом двох років та відмову її звітуватись i доповідати про свою наукову роботу. Пішла як кажуть стопами свого дядька.

А він і команди на змагання у Ніжин та Заліщики супроводжує (аж на 60 год, по 2 год. за супровід), і  внутрішній аудит в університеті проводить (мабуть 64  халати шукали ) і навіть звіти про підсумки навчальної, науково-методичної та культурно-виховної роботи відокремлених  підрозділів НУБІПУ за 2014р. пише ( 300 год).

Навіть якщо повірити у всю цю  рейтингову брехню Лікаря Я.О., то  його рейтинг максимум сягає 1,3. Але члену рейтингової комісії НУБІП України можна все. І тому дуже ласий до легких грошей, Лікар Я.О. зазначає в рейтингу, що ніби то він працює не на повний оклад, як є насправді, а тільки на  0,5 посадового окладу доцента, а від так його коефіцієнт зростає вдвічі, ось і має подвійну зарплату. А це нецільове використання грошей та грубе порушення фінансової дисципліни! А в той час, люди пишуть статті, монографії, підручники, організовують конференції і т.д. Лікар Я.О. навпаки,  зриває ті ж самі конференції. В 2012 році вигнали з посади декана факультету, в тому числі і за зрив  Міжнародної конференції присвяченої 50-річчю факультету захисту рослин, а в 2015 році зірвано щорічні Ентомологічні читання на кафедрі.

Мабуть таки,  університетський рейтинг є необ’єктивним і непотрібним, якщо такі «лікарі», як кліщі висмоктують бюджет.

 Як наразі йдуть справи на кафедрі?

Аж ніяк! В колективі відсутній мікроклімат, бажання щось робити. Регулярні засідання на кафедрі, які мали б проводитись, проводяться хаотично, без оголошення та порядку денного, у вигляді об’яв. Немає планів навчальної, науково-дослідної та виховної роботи. Навіть педнавантаження викладачам написано від стелі.

Ентомологічні читання, присвячені вченому М.П.Дядечку, іменем якого названо кафедру, які були започатковані академіком Федоренком В.П. і проводились щорічно впродовж чотирьох років з виданням наукового збірника, на жаль в грудні 2015 року були зірвані завідувачем кафедри  з невідомих для колективу причин.

Сам завідувач проводив нещодавно відкриту лекцію. І сміх, і гріх! Та його прибічниками – Кавою Л.П. та Ретьманом М.С. виставлені відмінні бали. Ніякого обговорення на засіданні кафедри, як це вимагається, і близько не було.

Можна наводити ще чимало прикладів «діяльності» горе-завідувача Лікаря Я.О., однак, ставити крапку в цій справі ще рано. Ми підніматимемо питання про необхідність звернення з цього приводу до правоохоронних та контрольно-ревізійних органів, зрештою до Міносвіти. Бо люстрація в НУБІП України, на жаль, йде в зворотньому напрямку.

Далі буде…

Друзі кафедри ентомології.

Машина Лікаря Я.О. припаркована на дачі проф. Й.Т. Покозія для продажу (с. Круглик, Київської обл.) Живий, живий курилка!


Читайте также:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *