У Константинополі пояснили, чому розпустили архієпископство РПЦ у Західній Європі

Рішення Синоду Вселенського патріархату про скасування архієпископства Російської православної церкви у Західній Європі стосується лише оптимізації внутрішньоцерковного управління та не є політичним.

Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на джерела у Вселенській патріархії.

Читайте також: «Хочуть повернути понад 20 храмів»: у РПЦ відзначились новою заявою щодо Константинополя

Не варто робити сенсацію з виключно внутрішнього рішення, яке стосується деяких структурних змін. Це було зроблено виключно для зручності громад і не містить жодної політичної складової,
– зазначили джерела.

За їхніми словами,в архієпископії РПЦ «не було Томоса в повному значенні цього слова».

«Було рішення, прийняте у 1931 році, яке стосувалося громад, що сформувалися з емігрантів після революції 1917 року. Тепер кожна громада може звертатися напряму до єпископа Константинополя, який опікується даною територією… Це, скажімо, такі ж громади як громади УПЦ в Канаді», – пояснили джерела.

Нагадаємо, раніше 24 канал повідомляв, що Вселенський Патріархат розпускає архієпископство Російських православних церков у Західній Європі. Таке рішення Священний Синод Вселенського Патріархату ухвалив у вівторок, 27 листопада, на Фанарі.

До слова, 15 жовтня РПЦ ухвалила рішення про повне припинення євхаристійного спілкування з Константинопольським патріархатом.

Що таке Томос?Указ, послання предстоятеля помісної православної церкви у деяких важливих питаннях церковного устрою. Шляхом надання томосу деякій частині «материнської» церкви офіційно проголошується автономія в управлінні або автокефалія.

Читайте также:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *