«Слуга народу» може отримати монобільшість у парламенті

Відповідно до остаточних результатів Національного екзит-полу партія «Слуга народу» отримала 44,2% голосів. Окрім того, політична сила лідирує в багатомандатному окрузі.

Це означає, що партія «Слуга народу» може отримати 226 мандатів, які необхідні для монобільшості у парламенті. Це буде першим випадком в історії незалежності України.

Важливо: Парламентські вибори 2019: ЦВК оголосила перші офіційні результати

Такі дані Центральної виборчої комісії за результатами опрацювання 41.70% голосів. Так, «Слуга народу» лідирує у 106 мажоритарних округах з 223.

Представники партії лідирують або борються за перемогу в усіх областях, окрім Донецької, де між собою змагаються переважно висуванці «Опозиційного блоку» та «Опозиційної платформи – За життя». Зокрема, висуванці партії «Слуга народу» перемагають в усіх округах Києва, переважній більшості округів Дніпропетровської, Одеської, Миколаївської, Кіровоградської, Запорізької областей.

За партійними списками політична сила може зайняти 128 місць у парламенті. Все це дозволить партії сформувати більшість без створення коаліції з іншими політичними силами.

До слова: Хто увійде в нову коаліцію та коли вона буде сформована

Місйяв Раді
Скільки мандатів отримають партії

Що відомо про партію «Слуга народу»?Головою партії є радник президента Володимира Зеленського – Дмитро Разумков. Раніше її очолював Іван Баканов – заступник голови СБУ та екс-юрист «Кварталу 95».

Керівник виборчого штабу партії – Олександр Корнієнко. У фінансуванні передвиборчої кампанії партія спиралася на грошову допомогу фізичних та юридичних осіб, які надавали невеликі суми.

У політсилу увійшли чимало нових політиків, експертів з різних галузей, знаменитостей та спортсменів.

Реакція штабу: «Слуга народу» прокоментувала результати екзит-полу

слуга народу партія топ-5 кандидатів
Хто проходить до Ради від партії «Слуга народу»: перша п’ятірка

В Україні відбулися парламентські вибори 21 липня. За даними з усіх 199 округів проголосували 49,84% виборців. Це найнижча явка в історії парламентських виборів в Україні. Як явка вплинула на результат – читайте за посиланням.

За даними національного екзит-полу голоси виборців розподілилися так:

«Слуга народу» – 44,2%
«Опозиційна платформа – За життя» – 11,4%
«Європейська Солідарність» – 8,8%
Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина» – 7,4%
«Голос» – 6,5%

Дивіться підсумки виборів до Верховної ради:

Читайте также:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *