Скандал у ГПУ: Зам Луценка перешкоджає Горбатюку розслідувати резонансні справи

Начальник Департаменту спеціальних розслідувань ГПУ Сергій Горбатюк отримав догану від Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів.

Причину такого рішення Горбатюк пояснив на своїй сторінці у Facebook.

За його словами, догану винесено за скаргою заступника генпрокурора Юрія Столярчука.

Горбатюк розповів, що між ними більше року триває конфлікт: замгенпрокурора перешкоджає розслідуванню у трьох гучних справах. Йдеться про злочини, до яких причетні посадовці, пов’язані із гененеральним прокурором Віктором Пшонкою. Трьом з них мали оголосити про підозру.

Начальник спецрозслідувань стверджує, що Столярчук робив все можливе, використовуючи свої службові повноваження, щоб звести справу нанівець.

«Тривалий час Юрій Столярчук використовував свої службові повноваження у конкретному кримінальному провадженні, які на певному етапі дали розуміння того, що вони використовуються виключно з метою добитися прийняття незаконного рішення щодо осіб, стосовно яких слідчим та прокурором зібрані докази їх причетності до вчинення злочину, у тому числі шляхом створення різноманітних перешкод, погроз тиску, шантажу», — пише Горбатюк.

Він повідомив про це генпрокурору Юрію Луценку, однак натомість йому приписали порушення дисципліни, через невиконання наказу Юрія Столярчука.

Горбатюк вважає висновок комісії абсурдним та позбавленим логіки, адже там йому пояснили, що, мовляв прокурор має беззаперечно виконувати накази керівника, навіть якщо вони незаконні.

Директор Департаменту спецрозслідувань планує оскаржити рішення комісії прокурорів з приводу догани.

Нагадаємо, раніше генпрокурор Юрій Луценко запевнив, що всі резонансні справи будуть розкриті, на них не вплине введене Верховною Радою обмеження термінів досудового розслідування.

Читайте также:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *