Порошенко дав українцям обіцянку щодо Донбасу і Криму

Президент України Петро Порошенко пообіцяв у разі його переобрання на пост глави держави одразу ж провести саміт нормандського формату з вимогою до Росії повернути окуповані Крим і Донбас.

Планом дій поділився він в у прямому ефірі “Радіо НВ”, запевнивши, що РФ відповість за агресію.

“Коли мене оберуть, у перший тиждень повинен пройти саміт нормандського формату. Це в порядку денному цього саміту, в зв’язку з тим, що Росія саботує і блокує будь-які питання будь-яких переговорів з Україною, тому що Путін хоче, молиться, очікує того, щоб виграв хтось, аби не Порошенко”, – сказав президент.

Порошенко дав українцям обіцянку щодо Донбасу і Криму

Він також розповів, які саме питання будуть обговорюватися на саміті.

“Питання перше, яке має бути вирішене негайно: Росія не має підстав утримувати наших військовополонених. За це буде юридична відповідальність, яку понесе РФ”, – зазначив Порошенко.

“Друга позиція: ми повинні негайно перейти до безпекового компонента реалізації Мінських домовленостей. Це винесення на засідання Ради Безпеки ООН питання блакитних шоломів”, – пояснив він.

Третім питанням стане виведення з України військової техніки й озброєнь.

“Четверта позиція: відновлення українських політичних сил. І, найважливіший компонент – взяття під контроль російсько-українського кордону”, – додав Порошенко.

Президент також зазначив, що в міжнародних судах відкрито 11 справ проти Росії через анексію Криму. Саме завдяки цьому, наголосив він, продовжують діяти санкції, які спустошують бюджет РФ.

Петро Порошенко

Про що ще говорив Порошенко:

Про корупцію в оборонці не знав. “До жодних корупційних схем президент Петро Порошенко не був причетний. Я це стверджую. Мені не було відомо ні про які корупційні схеми. Я з абсолютно чистою совістю сьогодні вам це кажу і чесно дивлюся в очі, в тому числі правоохоронним органам”, – підкреслив він.

Змінить підхід до кадрів: “Раніше я виходив виключно з професійної компетенції при призначеннях… Сьогодні мій підхід буде інший… Перше – має бути довіра суспільства, друге – повинен бути рівень компетенції і третє – це антикорупційна складова”.

Відкинув порівняння з Януковичем: “Фактом того, що я не Янукович, є оцінка ОБСЄ і всіх міжнародних спостерігачів про те, що це були нйчесніші і найпрозоріші вибори в Україні, які організував президент Порошенко”.

Нагадаємо, Береза заявив, що Росія не повернеться до складу ПАРЄ в червні.

загрузка…

Читайте также:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *