Партії Порошенка та Яценюка ведуть торги щодо глави НБУ – нардеп

Партія «Народний фронт» веде торги з «Блоком Петра Порошенка» щодо призначення Якова Смолія главою Національного банку України.

Про це заявив нардеп від ВО «Батьківщина» Вадим Івченко в ефірі телеканалу ZIK.

За його словами, «Народний фронт» проголосує за кандидатуру Смолія лише в разі, якщо отримає натомість певні керівні посади.

«Усім відомо, що Рахункова палата відійде до БПП, а першим заступником цієї палати буде представник від «Народного фронту». Омбудсменом оберуть людину, яка є представником «Народного фронту». От лише тоді «Народний фронт» проголосує за Якова Смолія, як представника президента, або представника фракції БПП, або президентської вертикалі на пост голови Нацбанку. Це звичайнісінькі торги», – заявив Івченко.

Нардеп зауважив, що подібна ситуація вже була в Україні, коли призначали генерального прокурора. Під призначення Юрія Луценка тоді змінювали законодавство, зокрема, голосами того ж «Народного фронту», котрий за це поставив туди свого першого заступника.

Стосовно ж самого Смолія, то Івченко переконаний, що під його керівництвом ситуація в Нацбанку не покращиться. Смолій, за словами нардепа, був заступником Валерії Гонтаревої і міг запобігти тому, що вона чинила на посаді глави НБУ, однак нічого не зробив.

Як відомо, майже рік тому Валерія Гонтарева заявила, що йде з посади глави Нацбанку. 18 січня 2018 року президент Петро Порошенко нарешті запропонував Верховній Раді звільнити її й призначити натомість Смолія, який нині виконує обов’язки глави НБУ.

Читайте также:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *