Ніцой подала на Гриневич до суду через антиукраїнську мовну політику

Активістка, дитяча письменниця Лариса Ніцой подала до суду на міністра освіти і науки України Лілію Гриневич через антиукраїнську мовну політику.

Про це вона повідомила на своїй сторінці у Facebook.

Активістка зазначила, що міністр освіти регулярно порушувала рішення Конституційного суду, заявляючи, що мовою навчання у закладах освіти можуть бути “мови нацменшин”.

“Лілія Гриневич неодноразово порушувала рішення Конституційного суду, просуваючи і в освітній процес, і в закони неконституційну норму про “навчання мовами меншин у державних і комунальних закладах України”. Згідно з рішенням Конституційного суду № 10 від 14 грудня 1999 року навчання в державних і комунальних закладах України може відбуватися лише українською мовою, а мова меншин може вивчатися. Навчання мовами меншин гарантується в культурних товариствах та інших закладах — не в державних, і не в комунальних. Звертаю увагу народних депутатів: на Гриневич поданий позов і через вас. Звертаю увагу Президента: на Гриневич поданий позов і через вас. Депутати проголосували, а гарант Конституції підписав в законі про освіту неконституційне формулювання “навчання мовами меншин у державних і комунальних закладах України”. А тепер ви це проголосуєте ще і в статті 17 законопроекту 5670-д про мову”, — зазначила Ніцой.

Активістка пояснила, що навчання мовами меншин передбачає звуження застосування української мови, що є загрозою національній безпеці України.

“Особливо звертаю увагу народних депутатів України. У четвер ви голосуватимете за законопроект 5670-д, у якому в статті 17 також прописане неконституційне формулювання “навчання мовами меншин у державних і комунальних закладах України”. Вимагаю від депутатів не йти на колективне порушення рішення КСУ і виправити навчання мовами меншин на вивчення мов меншин. Не заводьте на рівень закону антидержавне формулювання. Звертаю увагу, що в разі невиправлення цього формулювання, депутати і Президент своїм підписом ставлять Закон про мову у невідповідність з Конституцією України та рішенням Конституційного суду України. Влада до всього робить вигляд, що в Кримінальному кодексі України немає статті 382, яка передбачає усім, хто не виконує рішення КСУ, штраф і навіть тюрму. Вимагаю від гаранта Конституції, приволокти за вухо свого генерального прокурора і натовкти його носом у систематичне правопорушення високими посадовцями. Чи ви що там усі в змові, “гаспада”?”, — зазначила Ніцой.

Нагадаємо, у Києві серед дороги загорівся тролейбус.Читайте также:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *