На Донбасі виявили новітню російську зброю та багато гармат: тривожні новини з окупації

Спостерігачі СММ ОБСЄ виявили новітню російську зброю та багато гармат на окупованій території України.

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на InformNapalm.

Згідно зі звітом СММ ОБСЄ на окупованій території України помітили зброю новітніх російських систем РЕБ.

“БПЛА СММ малого радіусу дії виявив автоматизовану станцію перешкод (Р-330Ж «Житель») на автомобілі «КамАЗ-4310» і комплекс радіоелектронної боротьби («Тирада-2») неподалік від н. п. Южна Ломуватка (60 км на захід від Луганська)”, – сказано у звіті ОБСЄ.

“Тирада-2” – це система орбітального подавлення, призначена для безконтактного виведення з ладу супутників зв’язку.

Розробка цієї системи почалася в 2001 році, а вперше публічно про неї заговорили в 2017. У серпні 2018 року на форумі «Армія-2018» публічно було підписано контракт на постачання міноборони РФ цієї новітньої системи РЕБ, а восени пройшли випробування.

Виконавець контракту – Владімірський завод “Електроприбор”. У грудні 2018 стало відомо, що “Тирада-2” в 2019 році поступить на озброєння в Центральний військовий округ.

“Треба ж, в ЗС РФ комплекси РЕБ “Тирада-2″ тільки надходять, а шахтарі з трактористами їх вже змогли відкопати на Донбасі”, – написав блогер Necro Mancer в Twitter.

На Донбасі виявили новітню російську зброю та багато гармат: тривожні новини з окупації

Справа в тому, що ця система лише 16 березня 2019 року вперше надійшла до Центрального військового округу за держзамовленням.

Також спостерігачі помітили російську автоматизована станція радіоперешкод Р-330Ж «Житель» призначена для автоматизованого виявлення, пеленгування й аналізу сигналів джерел радіовипромінювання в діапазоні частот 100–2000 МГц, а також для створення радіоперешкод для переносних та мобільних наземних станцій (абонентських терміналів) систем супутникового зв’язку «ІНМАРСАТ» та «ІРІДІУМ», навігаційної апаратури споживачів супутникової радіонавігаційної системи «НАВСТАР» (GPS) та базових станцій стільникової системи зв’язку GSM-900/1800. В Україну не постачалась. Неодноразово фіксувалася у розслідуваннях InformNapalm (1, 2, 3).

Зауважимо, що ці два комплекси РЕБ глушать не лише супутниковий зв’язок, а й хвилі КХ та УКХ діапазонів, а також стільниковий та транкінговий зв’язок.

Крім того спостерігачі виявили багато іншого озброєння: танки, протитанкові гармати, БМП та інші.

На Донбасі виявили новітню російську зброю та багато гармат: тривожні новини з окупації На Донбасі виявили новітню російську зброю та багато гармат: тривожні новини з окупації

Як повідомлялося раніше, окупанти продовжують порушувати домовленості про відвід озброєнь на Донбасі. Спостерігачі ОБСЄ зафіксували у бойовиків на Донбасі поза лінією відводу важке озброєння, в тому числі самохідну гаубицю, бронетранспортери. Також зафіксовано появу нових укріплень.

Нагадаємо, в мережі показали відео з окупованої Макіївки, посеред міста бойовики влаштували полігон.

Читайте также:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *