«Ми взяли його під руки та під Гімн України вперед ногами винесли»: у Козятині залізничники провчили конфліктного начальника

Місцеві енергетики під вигуки «Ганьба» винесли з кабінету та вкинули у сміттєвий бак посеред залізничного вокзалу свого начальника — Костянтина Кравчука. Він очолює Козятинську дистанцію електропостачання. Втім, із самого початку із кількома сотнями підлеглих спільної мови так і не знайшов.

Постійні конфлікти, приниження, зведення рахунків з «неугодними» та байдужість столичного керівництва до ситуації — все це, за словами підлеглих, стало причиною такої вимушеної люстрації начальника-залізничника. Свято Спаса у Козятині було по-справжньому гарячим.

– Костянтин Кравчук на посаді три роки, його до Козятина перевели із Гречан. Відомо, що у нього є освіта енергетика, але як спеціаліст не відбувся. В специфіці нашої роботи взагалі не розуміється. Через це між начальником та підлеглими часто виникали скандали. Він називав нас ледачими, гнобив, брехав, ніколи не дотримувався свого слова. За рік давав по 36 доган, які тягнуть за собою зняття премій та 13-ї зарплати. І це ні за що! Навіть косий погляд у його бік вже причина, щоб звільнити. Двох начальників цехів звільнив з посад, інший написав сам заяву на звільнення, четвертий також вже не працює.

А від цього страждає виробничий процес, адже на заміну немає професіоналів-працівників. Був випадок, коли ми зібрали кошти на травмованого працівника і передали через Костянтина Кравчука. Він спочатку не передав. Ми підняли гвалт, і він по тисячі змушений був віддавати хворому кошти. А одного разу чоловіка після лікарняного змусив роздягнутись і показати шрам після операції, бо не вірив, чого той довго був на лікарняному, — розповідає голова профспілки підприємства Анатолій Забедейко. – Спочатку ми ще мирились із начальником. Але нещодавно дійшло до того, що Костянтин Кравчук із головним інженером влаштували п’яне турне по наших цехах.
Приїжджали ввечері, ледь на ногах стояли і погрожували звільнити персонал. Після скоєного до мене було кілька дзвінків, і вранці я пішов до керівника, аби розібратись. Та той, у свою чергу, зазначив, що він тут господар і завжди правий. Ми написали листа до київського керівництва, який підписали 120 чоловік. У ньому просили звільнити Костянтина Кравчука з посади. Начальник дороги призначив комісію для перевірки скарги. Нашому керівнику поставили ультиматум — пиши заяву на перехід на інше місце або після перевірки будеш звільнений.

Він погодився написати заяву, але ще тоді ми розуміли, що слова свого не дотримає. Так і було — Костянтин Кравчук взяв лікарняний, тоді відпустку, навмисно тягнув час… А після того, наче нічого не сталось, вийшов на роботу. І якби змінив своє ставлення до людей — ми б закрили очі на його низький професійний рівень. А він почав гнобити та погрожувати тим, хто підписав скаргу до столичного керівництва.

Тому саме після цього працівники Козятинської дистанції електропостачання вирішили провчити свого начальника.

– Спочатку нам здавалось це утопією, але до кінця дня ідею підтримали все більше людей. 19 серпня був робочий день, — кажуть працівники. — Ми піднялись до кабінету Костянтина Кравчука, взяли його під руки та під Гімн України вперед ногами винесли на залізничну платформу. На людному пероні кинули у сміттєвий бак і закрили зверху кришкою. Костянтин Кравчук за кілька секунд вискочив і втік до кабінету. Довелось повертатись до нього. Але він чинив опір.

Зважаючи на таку люстрацію, управління залізниці змушене було змістити з посади Костянтина Кравчука. В той момент як працівники знаходились з ним у кабінеті, із Києва надійшов дзвінок про те, що його переводять у Жмеринку. Коментувати ситуацію він відмовився.

«Ми взяли його під руки та під Гімн України вперед ногами винесли»: у Козятині залізничники провчили конфліктного начальника

Вікторія Снігур

Читайте также:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *