Коронавірус: кількість хворих може бути занижена в десятки разів – вчені

Коронавірус: кількість хворих може бути занижена в десятки разів – вчені
Коронавірус: кількість хворих може бути занижена в десятки разів – вчені

Реальні масштаби розповсюдження нового коронавірусу 2019-nCoV можуть бути набагато більшими за офіційні дані, попереджають вчені.

Згідно з розрахунками медиків Університету Гонконга, вже до 25 січня кількість заражень вірусом в одному лише Ухані мала б перевищити 75 тисяч людей – хоча офіційно на той момент повідомляли лише про дві тисячі випадків по всьому світу, пише ВВС Україна.

Автори дослідження, оприлюдненого в медичному журналі Lancet твердять, що епідемія коронавірусу розповсюджується набагато швидше, ніж вважали раніше.

За їхніми даними, кожен носій 2019-nCoV в середньому заражає новим вірусом ще двох-трьох людей, а загальна кількість хворих зростає в геометричній прогресії й подвоюється щотижня (кожні 6,4 дня).

Офіційні цифри, які наводить Всесвітня організація охорони здоров’я, набагато скромніші: до 4 лютого були підтверджені 18 тисяч випадків захворювань по всьому світу. Майже 99% із них зареєстровані на материковій частині Китаю.

Офіційна кількість померлих від вірусу, за останніми даними, — 426 людей. Одужали 644 людей.

Проаналізувавши статистику внутрішніх авіарейсів і залізничних перевезень, вчені дійшли висновку, що насправді вже до 25 січня майже тисяча носіїв вірусу мали рознести інфекцію з Уханя в інші міста — передусім Чунцін, Пекін, Шанхай, Гуанчжоу та Шеньчжень.

Якби там вірус розповсюджувався з такою ж швидкістю, то «епідемія вже експоненціально розростається одразу в кількох великих містах Китаю – з затримкою спалаху захворювання в Ухані на один-два тижні», припускають автори дослідження.

Читайте также:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *