Філарет висунув ультиматум главі ПЦУ: що відбувається

Предстоятель ПЦУ Епіфаній не може нічого робити всередині церкви без згоди почесного патріарха Київської і всієї Руси-України Філарета, а президент України Петро Порошенко порушив домовленості.

Про це йдеться у зверненні митрополита Філарета, передає НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на “Радіо Свобода”.

У заяві Філарета, зокрема, говориться: “Предстоятель несе відповідальність за зовнішнє представництво УПЦ, а патріарх відповідає за внутрішнє церковне життя в Україні, але у співпраці з предстоятелем. Предстоятель нічого не робить всередині церкви без згоди патріарха”.

Філарет також наголосив, що відмова від Київського патріархату була вимогою Вселенського патріархату для того, щоб провести об’єднавчий собор Українських православних церков і отримати томос про автокефалію.

“Чому Вселенський патріарх вимагав відмови від статусу патріархату? Тому що Українська православна церква в статусі патріархату не може бути в складі Константинопольського патріархату. А треба було, щоб УПЦ теоретично стала частиною Константинопольського Патріархату. Що ми повинні були робити? Відмовитись від теоретичного входу в Константинопольський Патріархат? Тоді Вселенський патріарх не мав би канонічного права надавати не своїй частині церкви томос. Для отримання томосу треба спочатку стати Київською митрополією в складі Константинопольського патріархату”, – пояснив патріарх Філарет.

“наша відмова від статусу патріархату була чисто ситуативною. Відмінити рішення про створення Київського патріархату може тільки помісний собор цієї церкви, який створив Київський патріархат. Такого собору не було. Значить, Київський патріархат залишається, він продовжує діяти, тим більше, що він зареєстрований в державних органах”, – додав почесний патріарх Київської і всієї Руси-України.

Він крім іншого зазначив, що Петро Порошенко зіграв велику роль в отриманні томосу. “Але зараз Порошенко відступив від обіцяних домовленостей і фактично дав згоду на ліквідацію Київського патріархату”, – заявив Філарет.

Нагадаємо, митрополит Епіфаній також прокоментував останні публічні висловлювання почесного патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета. За його словами, в ПЦУ високо шанують патріарха, але не можуть погодитися з окремими його висловлюваннями.

Раніше предстоятель Православної церкви України митрополит Епіфаній прокоментував чутки про те, що патріарх Філарет має намір відновити діяльність Київського Патріархату.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте также:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *