Енергетичну незалежність забезпечить збільшення власного видобутку енергоресурсів — експерт

За даними експерта, Україна щорічно витрачає мільярди доларів на закупівлю імпортних енергоресурсів.

«Бо як менше платити грошей? Ми повинні це замінити. Якщо ти сьогодні це купуєш за кордоном, значить, ти повинен більше видобувати газу, вугілля в себе всередині країни. Наприклад, по підсумкам попереднім оперативним 2018 року, ми потратили на ці цілі, на нафтопродукти 5 мільярдів доларів в минулому, в позаминулому 3 мільярди потратили, тобто 2 мільярди доларів плюс. Вугілля ми закупили на 3 мільярди доларів. На ядерне паливо ціна не міняється, там 600 мільйонів доларів стабільно», — зазначив він.

В той же час, Україна поступово збільшує видобуток вуглеводнів. Найбільш оптимістичні результати демонструє енергохолдинг ДТЕК.

«По вугіллю, наприклад, ми вже компенсовуємо ту частину, що втратили на неконтрольованій території. Найбільшим тут гравцем на ринку є компанія ДТЕК, і вони видобувають фактично 24 мільйони тонн вугілля. Вони наростили за минулі роки практично на 3 мільйона тонн видобуток . До речі, вклали 2 мільярди доларів, якщо подивитися по попередніх 5 років. Так само і в газ інвестуються кошти. Компанія Укргазвидобування 28 мільярдів гривень вклала в минулому році на розвиток, на буріння нових свердловин, освоєння нових родовищ. Тобто, ми повинні розуміти, що ми повинні вкладати в усі ці сфери. Чим більше ми видобудемо тут у себе на місці в Україні, тим менше віддамо цих грошей за кордон», — підкреслив Юрій Корольчук.

Читайте также:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *