Вибори в ОТГ стали «найбруднішою» кампанією з 2015 року – Комітет виборців України

Комітет виборців України (КВУ) заявив, що вибори до об’єднаних територіальних громад, які відбулися 29 квітня 2018 року, стали найбільш брудної кампанією за всю історією проведення виборів до ОТГ, починаючи з жовтня 2015 року.

На виборах до ОТГ було встановлено «рекорд» як за кількістю, так і за масштабами підкупу виборців, написав глава КВУ Олексій Кошель на Facebook.

У КВУ зазначили, що до їхніх спостерігачів надійшла інформація про 25 фактів підкупу виборців під час волевиявлення. Проте в організації зазначають, що реальна кількість підкупів виборців була значно більшою.

За вчинені правопорушення правоохоронцями було відкрито кримінальні провадження у 5 областях. Крім того, в день проведення виборів було спіймано 3-х скупників голосів.

На думку голови КВУ, до такої великої кількості порушень призвела відсутність покарання за недотримання виборчого закону. Кошель додав, що після проведення парламентських та місцевих виборів у 2014-2015 роках не було винесено жодного рішення про позбавлення волі за скупку голосів.

Нагадаємо, Тимошенко заявила, що чинний президент Петро Порошенко навмисно вибрав 40 об’єднаних територіальних громад , де має найсильніший адмінресурс, аби провести вибори.