Вибори-2019: Комісія зареєструвала 66 офіційних іноземних спостерігачів

22 березня відбулось чергове засідання Центральної виборчої комісії, яке провела Голова Комісії Тетяна Сліпачук.

Комісія внесла зміни до складу окружних виборчих комісій з виборів Президента України на чергових виборах Президента України 31 березня 2019 року, утворених відповідно до постанови ЦВК від 18 лютого 2019 року № 331.

Окрім того, ЦВК скасувала реєстрацію довірених осіб кандидата на пост Президента України Безсмертного Р.П. у територіальних виборчих округах № 19 і № 193 та зареєструвала його довірених осіб у 4 ТВО.

ЦВК зареєструвала довірених осіб кандидата на пост Президента України Мороза О.О. у 3 ТВО.

Окрім того, ЦВК зареєструвала довірених осіб кандидата на пост Президента України Кривенка В.М. у 5 ТВО.

Скасовано реєстрацію довірених осіб кандидата на пост Президента України Бойка Ю.А. у ТВО № 124 і № 173 та зареєстровано замість них інших.

Також скасовано реєстрацію довіреної особи кандидата на пост Президента України Зеленського В.О. у ТВО № 143 та зареєстровано замість неї іншу.

Скасовано реєстрацію довірених осіб кандидата на пост Президента України Гриценка А.С. у ТВО № 29 і № 210 та зареєстровано замість них інших.

Також ЦВК зареєструвала довірених осіб кандидата на пост Президента України Смешка І.П. у 9 ТВО.

Окрім того, Комісія внесла зміни до складу дільничних виборчих комісій з виборів Президента України закордонних виборчих дільниць закордонного виборчого округу на чергових виборах Президента України 31 березня 2019 року, утворених згідно з постановою ЦВК від 12 березня 2019 року № 531.

Розглянувши відповідне подання, Комісія надала дозвіл дільничній виборчій комісії з виборів Президента України спеціальної виборчої дільниці № 801052 територіального виборчого округу № 223, утвореної на полярній станції України, виготовити, як виняток, виборчі бюлетені з чергових виборів Президента України для голосування в день виборів безпосередньо цією комісією в кількості 35 (тридцять п’ять) штук, що на 0,5 відсотка перевищує кількість виборців, включених до списку виборців на цій виборчій дільниці, за формою і текстом, затвердженими згідно з додатком 1 до постанови ЦВК від 8 березня 2019 року № 512 "Про форму, колір і текст виборчого бюлетеня з чергових виборів Президента України 31 березня 2019 року для голосування в день виборів та форму виборчого бюлетеня для повторного голосування".

Окрім того, розглянувши відповідні звернення, Комісія зареєструвала 66 офіційних спостерігачів на чергових виборах Президента України 31 березня 2019 року: 29 – від Республіки Польща, 4 – від Королівства Швеція, 4 – від Громадської Спілки "Міжнародне Співтовариство з Прав Людини", 28 – від Бюро демократичних інститутів і прав людини Організації з безпеки та співробітництва в Європі, 1 – від Парламентської Асамблеї Організації з безпеки та співробітництва в Європі.

Також, розглянувши відповідне звернення, Комісія скасувала реєстрацію офіційного спостерігача від Парламентської Асамблеї Організації з безпеки та співробітництва в Європі на чергових виборах Президента України.

Таким чином, станом на 22 березня 2019 року Комісія зареєструвала 1 955 офіційних спостерігачів від 15 міжнародних організацій та 16 іноземних держав на чергових виборах Президента України 31 березня 2019 року.

Розглянуто поточне питання функціонування Державного реєстру виборців.

Окрім того, розглянувши відповідні подання, Комісія зареєструвала 7 офіційних спостерігачів від кандидата на пост Президента України Зеленського В.О., 28 офіційних спостерігачів від кандидата на пост Президента України Кошулинського Р.В. та офіційного спостерігача від кандидата на пост Президента України Шевченка О.Л. на чергових виборах Президента України в закордонному виборчому окрузі.

Також у закордонному виборчому окрузі зареєстровано офіційного спостерігача від ГРОМАДСЬКОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ "ЕЛЕКТРОННА ДЕМОКРАТІЯ".

Окрім того, затверджено єдиний кошторис видатків ОВК з виборів Президента України ТВО № 52 на загальну суму 2 млн 244 тис. 467 гривень.

Таким чином, станом на 22 березня 2019 року Комісія затвердила єдині кошториси видатків ОВК усіх 199 територіальних виборчих округів для підготовки та проведення чергових виборів Президента України.

Відділ взаємодії із ЗМІ Секретаріату Комісії