У більшості випадків нападів на активістів в Україні не було ефективного розслідування. Представники влади публічно давали обіцянки знайти винних, але «забували» про них після того, як до справи згасав громадський інтерес.
Про це йдеться у доповіді правозахисної організації Amnesty International Ukraine.
В організації зазначають, що упродовж 2018 року в Україні сталося понад 50 нападів на активістів та правозахисників.
«За даними коаліції місцевих правозахисних організацій, ця кількість є більшою — усього понад 300 нападів. Зазнають нападів люди, які працюють у галузі захисту прав ЛГБТІ, навколишнього середовища та протидії корупції», – йдеться у документі.
В Amnesty International наголосили, що в більшості випадків не було ефективного розслідування і винних не притягнули до відповідальності.
«Зазвичай, після громадських протестів та тиску, представники влади публічно обіцяють встановити нападників. Проте, ці заяви забувались, щойно згасає громадський інтерес», – зауважили правозахисники.
Також в організації наголошують, що в них викликала тривогу заява генпрокурора Юрія Луценка щодо справи про вбивство активістки Катерини Гандзюк, а саме про те, що частина відповідальності за напади на активістів лежить на них самих, оскільки вони критикують владу.
«Справа Катерини Гандзюк, антикорупційної активістки з Херсона, яка померла внаслідок травм після кислотної атаки, є прикладом неадекватності реакції влади на подібні напади», – йдеться у доповіді.
В Amnesty International підкреслили, що українська влада повинна вжити ефективних заходів для запобігання подальшим нападам та забезпечити швидке, ефективне і неупереджене розслідування.
Серед викликів прав людини в Україні залишаються і тиск на ЗМІ та політичну опозицію, заявляють в організації.
Amnesty International вважає, що з наближенням президентських і парламентських виборів у 2019 році існує ймовірність того, що політично мотивоване насильство та утиски, в тому числі переслідування незалежних медіа та правозахисних активістів, будуть і надалі зростати.
Як повідомлялося раніше, сімдесят три громадських організації вважають, що міністр внутрішніх справ Арсен Аваков і генпрокурор Юрій Луценко повинні піти у відставку в зв’язку зі смертю активістки Катерини Гандзюк.