У Кличка відхрестились від нібито вкраденої ідеї мосту у швейцарців

Питанням схожості вигляду пішохідно-велосипедного мосту з проектом швейцарців повинні займатися архітектори.

Про це повідомив заступник голови Київської міської держадміністрації (КМДА) Олександр Спасибко.

За його словами, вигляд майбутнього мосту, що повинен сполучити київські парки «Хрещатий» і «Володимирська гірка», розробляли з 2000-х років, і тільки зараз мають шанс його реалізувати.

Розробку проекту мостового переходу виконало ТОВ «Проектні системи Лтд» згідно виграного тендеру на проектні роботи. У 2017 році було видано розпорядження на проектування пішохідно-велосипедного мосту та проведено тендер на проектні роботи.

«Я маю наголосити, що міська адміністрація як замовник будівництва користується результатом робіт згідно проведеного тендеру. Питання, чи дійсно схожа ідея, мають вирішувати архітектори», – заявив він.

Спасибко додає, що у 2013 році відбувся конкурс, тоді переможцями стали проекти швейцарських та іспанських архітекторів.

У 2017 році КМДА звернулась до швейцарців з пропозицію спроектувати міст. Пізніше від швейцарської компанії надійшла пропозиція про купівлю права використовувати концепцію і консультувати щодо розробки проектної документації на суму 200 тис. доларів (або 5,2 млн гривень).

Однак така сума не влаштувала архітектурну компанію, тому вона продовжила роботу і видала розпорядження на проектування.

«Згідно з проведеним тендером маємо розробника проекту, який виграв тендер із сумою 3,8 млн гривень, та виконані роботи з проектування», – зазначив чиновник.

Спасибко зауважує, що додаткова сума на коригування проекту через необхідність укріпити підпірні стіни, а також через витрати на авторський нагляд, проходить державну експертизу. Цим проектом запропоновано вигляд мосту і трасування.

Міст планують відкрити до Дня Києва.

Нагадаємо, швейцарські архітектори вважають, що КМДА користується для будівництва мостового пішохідно-велосипедного переходу між парками «Хрещатий» та «Володимирська гірка» їхнім проектом, за який їм не заплатили.