У Казахстані зникла правозахисниця з України

14 лютого близько 17:15 за місцевим часом в Астані було затримано українську правозахисницю Людмилу Волошину. Вона перебуває в Казахстані з Міжнародною моніторинговою місією від Італійської федерації з прав людини.

Про це повідомила медіаекспертка з безпеки для журналістів Інституту масової інформації Ірина Земляна, передає Depo.ua.

У номер готелю «Комфорт», де Волошина проживала увірвалися невідомі, які представилися працівниками міграційної поліції, але своїх документів не показали. З високою ймовірністю її затримано працівниками Комітету Національної Безпеки Казахстану.

Людмила встигла здійснити телефонний дзвінок, який був грубо перерваний. На разі місце перебування правозахисниці не відоме, вона не виходить на зв’язок.

Представники місії її затримання пов’язують зі справою казахського судді Маліка Кенжалієва, який розповів їй про те, що його звільнили з посади та тиснуть через вирок, який був незручний для влади Казахстану.

Пізніше з’явилася інформація про ще одного зниклого. Правозахисниця, волонтерка Італійської федерації з прав людини Наталя Панченко написала у Facebook: «Спостерігач правозахисної місії Італійської федерації з прав людини Валерій Явтушенко разом з адвокатом їхали в Консульство України. По дорозі їх затримала поліція. Зв’язок з обома перервався».