НАБУ взялось за земельного магната Ляшка

Солом’янський районний суд надав Національному антикорупційному бюро доступ до документів про виділення земельних угідь в Вишгородському районі Київської області лідеру Радикальної партії Олегу Ляшко, його родичам і соратникам.

Про це йдеться у відповіді Вишгородської РДА на запит видання «Українські новини«.

«Додатково інформуємо, що приписом слідчого судді Солом’янського районного суду м.Києва про тимчасовий доступі до речей і документів детективам Четвертого відділу детективів Другого підрозділу детективів Головного підрозділу детективів Національного антикорупційного бюро України надано дозвіл на тимчасовий доступ до оригіналів розпоряджень РДА, на підставі яких зазначеним в запиті громадянам надано право власності», — йдеться у відповіді.

Раніше «Наші гроші з Денисом Бігусом» опублікували журналістське розслідування про те, як мати-пенсіонерка «головного «радикала» в 2008 році накупила в столиці квартир, отримала більше десяти ділянок землі на Київщині. У рослідуванні також стверджувалося, що держава передала земельні ділянки низці інших родичів Ляшка і навіть однопартійцям.

Так, окремим розпорядженням Вишгородської адміністрації було виділено по 2 га землі в Вишгородському районі (с. Нижня Дубечня): Олегу Ляшко, Любові Ляшко (мати нардепа), Лоліті Федотової (сестрі цивільної дружини нардепа), Яніні Белогурова (зведеної сестри Ляшко), Олександру Белогурова ( чоловікові зведеної сестри) і двом однопартійцям-радикалам: Сергію Кириченку і Олексію Ленського. На момент передачі радикалам земля мала с/г призначення.

Згодом ЗМІ провели розслідування про забудову наближеними і соратниками Ляшка в Київській області пам’ятки природи загальнодержавного значення — урочища «Бабка», яке на 800 га більше за «Сухолуччя» Януковича.