МЗС Молдови відкликало посла з Росії

У зовнішньополітичному відомстві пояснили своє рішення «випадками переслідування і залякування органами РФ».

Міністерство закордонних справ і європейської інтеграції Молдови відкликало для консультацій посла республіки в Російській Федерації Андрія Негуцу.

Про це повідомили у прес-службі відомства.

«У зв’язку з випадками переслідування і залякування органами Російської Федерації офіційних осіб і політичних діячів Республіки Молдова, їхньою активізацією останнім часом і відсутністю реакції на неодноразові офіційні звернення молдовської влади з приводу цих випадків МЗСЄІ вирішив відкликати для консультацій посла Андрія Негуца на невизначений термін», — йдеться в повідомленні.

Як зазначається, під час обговорення будуть розглянуті шляхи подолання ситуації, уникаючи подальших дій, які можуть підірвати відносини Молдови та Росії, адже молдовська влада «прагне дружби, довіри і взаємної поваги».

Своєю чергою президент Молдови Ігор Додон обурився через таке рішення МЗС, назвавши його «черговою провокацією проєвропейського уряду, спрямовану на підрив стратегічного партнерства між нашими країнами».

«Фактично це означає зниження на невизначений термін рівня дипломатичних відносин з нашим головним стратегічним партнером — Російською Федерацією. Евроуніоністи в керівництві Молдови навмисно йдуть на загострення з Росією для того, щоб знайти лояльність з боку Заходу», — написав він на своїй сторінці у Facebook.

Окрім цього, Додон зауважив, що «ця недружня акція» зроблена напередодні його запланованого візиту до Москви на запрошення президента Російської Федерації Володимира Путіна.
«Якщо метою цієї провокації є зрив мого візиту в Росію, то вона не матиме ефекту: я не маю наміру змінювати свої плани і зроблю візит до Росії в будь-якому випадку», — запевнив він.