Коли в Україну прийде справжня весна: названо дати

Кліматолог Василь Троцюк розповів коли в Україну прийде справжня весна.

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на “Експрес“.

“Ще буде хвиля холоду, яку забезпечить той самий антициклон. Наразі він зсунувся у східному напрямку, але ще повернеться приблизно 25 лютого й утримуватиметься три дні. Тоді на більшій територій країни вдень буде від нуля до +2, а вночі — до 8 градусів морозу. Але суттєвих холодів уже не передбачається, як, зрештою, і сильних снігопадів. Посніжити ще може на сході країни”, – розповів синоптик.

За його словами, повномасштабна весна в Україні почнеться приблизно 10 — 15 березня. А до 25 березня надворі має бути близько 15 градусів тепла вдень.

“У 2016 році метеорологічна весна на території західних областей почалася 20 лютого. Хоча весняна погода тоді вперше встановилася ще в січні — на 10 днів.— Ще в середині минулого століття метеорологічна весна приходила в Україну приблизно 20 березня. Останніми роками ця дата через процеси глобального потепління перенеслася на 11 березня”, — каже Олена Донич, начальниця відділу кліматології Центральної геофізичної обсерваторії імені Бориса Срезневського.

Згадала вона й про винятки в історії.

“Найбiльш ранньою з часу спостережень вважається весна 1990 року: вона почалася 10 січня. У цьому столітті рекордним був сезон 2002 року. Тоді весна прийшла в другiй половинi лютого. Найдовше ж зима зберігала владу в 2013 році. Тоді весна стартувала аж 31 березня”, – розповіла Донич.

Нагадаємо, раніше синоптик Наталка Діденко попередила про різке похолодання в понеділок, 18 лютого.  У зв’язку з цим знизиться температура повітря: вночі до -3…+3 градусів, вдень до +3…+6 градусів (після +6…+12 в неділю, 17 лютого).

Крім того, за прогнозом синоптика Наталки Діденко, у понеділок і вівторок, 19 лютого, Україна перебуватиме в зоні антициклону, який організує суху, переважно сонячну погоду. Але вже зовсім скоро в Україну повернуться морози.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.