ДУСя розтратила 5 мільйонів на ремонті Маріїнського палацу

Національна поліція підозрює співробітників Державного управління справами в розтраті майже 5 млн гривень під час проведення реконструкції Маріїнського палацу в Києві.

Про це свідчить ухвала Печерського районного суду Києва від 5 жовтня.

Кримінальне провадження було розпочато в квітні 2017 року на підставі звернення Рахункової палати, яка виявила розтрату в ході аудиту.

Зокрема, було встановлено, що впродовж 2014-2015 років та 1 півріччя 2016 року купувалися цінні матеріали, вироби та інвентар (люстри, сантехніка та ін.) за завищеними цінами. Загальна сума завищення вартості придбаного ДУСею становила 1,4 млн гривень.

Також у 2015 році та 1 півріччі 2016 року було переплачено 2,1 млн гривень за придбані й змонтовані вироби із нержавіючої сталі (труби та листи).

Крім того, не підтверджена дефектними актами сума виконаних робіт на 1,4 млн гривень. Згідно із актом аудиту, роботи були виконані поза проектом і за відсутності дефектних актів.

5 жовтня Печерський суд продовжив термін позапланової виїзної ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності ДУС на 5 робочих днів з 17.10.2017 по 23.10.2017.

Також суд дав дозвіл на проведення зустрічних звірок у підрядних, субпідрядних організацій, що виконували роботи з реконструкції Маріїнського палацу, та у постачальників матеріалів, куплених для реконструкції палацу.

Нагадаємо, 11 жовтня Кабінет міністрів України виділив додатково 200 мільйонів гривень на реставрацію Маріїнського палацу в Києві.